E.ART | BABCIU, DZIADKU, PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS COŚ SPECJALNEGO

E.ART | BABCIU, DZIADKU, PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS COŚ SPECJALNEGO

Niedługo w NDK ma miejsce specjalne wydarzenie. 19.01.2023 r. będziemy mogli zobaczyć widowisko „Rodzina! Ach, rodzina!” z okazji Dnia Babci i Dziadka. W związku z tym chcieliśmy dowiedzieć się jakie emocje towarzyszą artystom, którzy mają wystąpić tego dnia na scenie.

Podczas prób przeprowadziliśmy małe wywiady, w których dowiedzieliśmy się wiele na temat pasji występujących i tego jak wyglądały przygotowania do spektaklu.

Niektóre dzieci wstydziły się odpowiadać na nasze pytania, na szczęście większość osób zdecydowało się na rozmowę z nami. Zauważyliśmy, że dzieci raczej się nie stresowały i były bardziej pewne siebie niż starsi artyści. Zwróciliśmy uwagę na ciężką pracę wszystkich grup. Z odpowiedzi, udzielanych przez artystów, wynikało, że ćwiczyli bardzo intensywnie przez długi czas, a ich próby nie zawsze były łatwe. Od Pani Moniki, prowadzącej grupę Dancing Stars, dowiedzieliśmy się jak rozwiązuje problemy, pojawiające się na zajęciach. Wszystkie kłopoty przerabiają wspólnie, siadając razem i rozmawiając na ich temat. Pani Ewa, instruktor teatru tańca, powiedziała nam, że najważniejsza w nauce tańca jest dyscyplina oraz próby, próby i jeszcze raz próby! Chcieliśmy porozmawiać także z grupą teatralną, ale nie udało nam się to, ponieważ byli oni zajęci przygotowaniami do występów i wytrwale ćwiczyli swoje role. W końcu mają bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie!

Wszyscy artyści w jednym byli zgodni – mówili, że cieszą się z tego, że robią to dla swoich dziadków i babć, których bardzo kochają i lubią spędzać z nimi czas.

Na koniec zapytaliśmy o to, co chcieliby życzyć swoim dziadkom.
„Mnóstwa radości i jak najwięcej czasu spędzonego z rodziną. Myślę, że tu także jest miejsce na prośbę do wnuków – spędzajcie czas ze swoimi dziadkami” – powiedziała nam wokalistka Julia

„Dużo zdrowia i tego, żeby podobał im się nasz występ, w który włożyliśmy bardzo dużo pracy” – mówi Pani Ewa.

My również chcielibyśmy dodać coś od siebie.

- Babciu, Dziadku, życzę wam dużo zdrowia, szczęścia i radości w tym dniu. - Patryk

- Dziękuję, że zawsze jesteście przy mnie, gdy potrzebuję waszej pomocy i wsparcia. Kocham was najmocniej. – Ada

- Chciałabym wam życzyć sukcesów w życiu i więcej czasu spędzanego ze mną. – Julia


Za wszystkich występujących i instruktorów trzymamy kciuki, jesteśmy pewni, że widowisko będzie piękne!

Fotografie oraz tekst przygotowała grupa fotograficzno-literacka obraz/słowo w składzie: Julia Kotowicz, Ada Szuszwedyk, Patryk Grabara.

proba
Zapraszamy do galerii