Zajęcia instruktor Klaudii Prabuckiej to nowa propozycja plastyczna, skierowana zarówno do początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników malarstwa. Rodzaje kompozycji i perspektywy, techniki malarskie, gama barw to podstawowe zagadnienia teoretyczne, których zastosowanie będzie można poznać podczas zajęć, ale ekspresja i rozwijanie wyobraźni są dla instruktor Klaudii Prabuckiej równie ważne!
Warsztaty skierowane są dla osób, które pragną doskonalić swój warsztat artystyczny, rozwijać umiejętności związane z kreacją artystyczną w dziedzinie rysunku i malarstwa oraz wszystkich tych, którzy postrzegają w sobie potrzebę rozwoju kreatywności.
Program warsztatów zawiera elementy podstaw warsztatowego rysunku i malarstwa w tym miedzy innymi: zapoznanie i praktyczne zastosowanie technik rysunkowych i malarskich takich jak: ołówek, węgiel, tusz, pastele, tempera, akwarela, akryl, olej. Kluczowym punktem programu jest nauka postrzegania otaczającej nas rzeczywistości materialnej i nauka wnikliwej obserwacji natury, jej walorów i wszystkich kluczowych dla artysty aspektów obserwowanej przestrzeni. Zajęcia wstępnie przygotowują uczestników do egzaminów na akademickie kierunki artystyczne oraz do liceów plastycznych. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli przygotować teczkę prac artystycznych, która jest elementem rekrutacji na studia wyższe o profilu artystycznym, jak również do liceów plastycznych.
Pracownia działa w NDK od 2011 roku. Stworzył ją i dalej tworzy Krzysztof Kuźnicki – niezależny twórca filmowy. Zajęcia filmowo-fotograficzne oparte są na praktycznych zajęciach czyli: praca z kamerą realizacja zdjęć filmowych, uczenie się podstaw montażu filmowego na programie Avid Media Composer. Praca twórcza nad filmem, burza mózgów - wymyślanie scenariusza, story bordu i innych ważnych elementów przy produkcji filmu. Wykorzystywaną często formą jest animacja poklatkowa, a w dziedzinie fotografii Camera Obscura. Dyskusje na temat sztuki filmowej - projekcje filmów i analiza pod kontem walorów technicznych i artystycznych. W pracowni doskonali się patrzenie na świat przez kadr. Celem jest wzbudzenie pasji do filmu. Jeśli chodzi o wiek uczestników - ważne by poziom intelektu i pojęcie abstrakcji było na tyle duże, by zrozumieć pojęcia związane z językiem filmu i fotografii - wiek jest nie istotny.
Zajęcia prowadzone są w trzech grupach, płynnie się przenikających – grupy nastawione są na współpracę. Prace można zobaczyć na wystawach w NDK, udostępniane są też szerokiej publiczności poprze Internet.
Będziemy podróżować na wszelkich przedsięwzięciach z zakresu sztuki filmowej, artystycznej interwencji i produkcji interdyscyplinarnych.
Dzisiejsze czasy są jak obrazek, a w szczególności obraz ruchomy. Film wszyscy znamy, a hasło multimedia może nam kojarzyć się z mediami takimi jak gaz czy prąd. Tutaj zapoznamy się ze wszystkim, co niby znamy, a jednak nie wiemy jak do tego podejść... Montaż filmu, zdjęcia filmowe, czy bycie Vlogerem lub innym medium społecznym.
Zapraszam dzieciaki i młodzież od 11 roku życia do nieskończoności.
Zajęcia, które w przyjemny i naturalny sposób rozwijają muzyczny potencjał każdego dziecka, poprzez szereg muzycznych aktywności. Dziecko poznaje świat muzyki, dźwięków i rytmu. Celem zajęć jest kształtowanie wrażliwości muzycznej, inwencji twórczej, a także uwrażliwienie i rozbudzanie u dzieci radości płynącej z kontaktu z muzyką. Jest to czas wypełniony śpiewem, tańcem – ruch przy muzyce, słuchaniem muzyki, grą na instrumentach, improwizacją, ćwiczeniami słowno-ruchowymi oraz muzycznymi zabawami.
W programie zajęć m.in.
- zabawy ruchowo – muzyczne
- nauka piosenek dla dzieci
- połączenie śpiewu z tańcem
- podstawy rytmiki
- śpiewanie w grupie, wspólne muzykowanie
- granie na instrumentach