TEATR | SPEKTAKL „KOCHANE PIENIĄŻKI”

TEATR | SPEKTAKL „KOCHANE PIENIĄŻKI”

12.10.2021 r. o godzinie 19:00 po długiej przerwie na naszej scenie zagoszczą aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w hitowym spektaklu mistrza angielskiej farsy Raya Cooneya (autor przebojowego spektaklu “Mayday”).

Czy od nagłego przypływu ogromnej sumy pieniędzy można zwariować? Można. Czy w związku z tym można podejmować nierozsądne decyzje? Jak najbardziej. A czy można dzięki temu popaść w narastające kłopoty. Oj, tak… O tym wszystkim przekonuje się bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki”, przeciętny londyński księgowy Henry. Oto pewnego dnia niecierpiący swojej pracy Henry przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez zupełny przypadek. Nasz bohater widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie pracy i wieczorny lot do Barcelony… I wtedy zaczynają się kłopoty.

„Kochane pieniążki” to grana w szalonym tempie farsa, z przezabawnymi dialogami i piętrzącymi się komicznymi sytuacjami.
Zapraszamy!


Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Autor: Ray Cooney

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Małgorzata Wiercioch, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Natalia Kołodziej

Foto: Izabela Rogowska

Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz

Kostiumy: Natalia Kołodziej

Przekład: Elżbieta Woźniak

Bilety w cenie 50 zł do nabycia na stronie www.ndk.pl oraz w kasie NDK na godzinę przed spektaklem.(ms)