W.ART | WIDOWISKO „KRÓL LEW”

W.ART | WIDOWISKO „KRÓL LEW”

W sobotę 7 grudnia swoją premierę miało Widowisko Mikołajkowe „Król Lew”. Jak co roku i tym razem wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów. Któż z nas nie zna pięknej, filmowej opowieści o małym lwiątku, które za sprawą knowań swego stryja musi opuścić lwią ziemię.

Wzruszająca historia Simby, który podczas pełnej przygód podróży poznaje swoje miejsce w „wielkim kręgu życia”- aż do spotkania z przeznaczeniem - zostaje Królem Lwiej Ziemi.

W aktorów wcielili się członkowie grup teatralnych: Teatru „Mini”, Teatru „Skraju” oraz Teatru „Fonem”- instruktor Elżbieta Tarczykowska. Układy taneczne zaprezentowały: Zespół Tańca Współczesnego „Grace” - instruktor Dagmara Jarochowicz, Zespół Hip-Hop „Flesz Dance I” i „Flesz Dance II” - instruktor Agata Kubiak oraz Zespół „Smile I” i „Smile II”- instruktor Anna Bodo - Jabłońska. Jako solistki wystąpiły: Klara Kraszewska, Weronika Pasik, Karolina Lesner oraz Antonina Duraj. Reżyserką spektaklu jest nasza niezastąpiona Elżbieta Tarczykowska. Scenografia Jagoda Włodarczyk - Bojdo, nagłośnienie Michał Pertkiewicz, oświetlenie Ryszard Ścibor, foto - Marzena Marcinkiewicz, film – Czarek Mielewczyk.
Widowisko Mikołajkowe „Król Lew” obejrzało w sumie 1700 widzów, w tym dzieci z placówek oświatowych gminy Nowogard i spoza niej, to imponujący wynik! Po ostatnim, spektaklu rozstaliśmy się z dwiema najstarszymi uczestniczkami Teatru „Skraju”: Wiktorią Pawłowską i Julią Kubowicz (Żabą). Te wspaniałe dziewczyny ruszają w dorosły świat, chociaż mamy nadzieję, że nie raz jeszcze u nas zagoszczą.
Już teraz zapraszamy wszystkich za rok, na kolejne widowisko mikołajkowe, które będzie równie barwne i rozśpiewane. Zapraszamy do fotorelacji. (ar) 

mikolajki2019
Zapraszamy do galerii