W.ART | KULTURA z FOTELA

W.ART | KULTURA z FOTELA

TEATR

PIĄTEK 24.04.2020

godz.18:00 - STRATY/Nadmiary, duetu aktorskiego NYSKA Studio, spektakl inspirowany książką Olivera Sacksa pt. "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem", w reżyserii Michała Rzepki. https://bit.ly/off_on (udostępniony na 48 godzin)

 

godz.19:00 - „Boska Komedia” wersja 2.2” – medytacja VR (Virtual Reality) na żywo wyśniona przez DreamAdoptionSociety we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Streaming live będzie możliwy do obejrzenia tylko jeden raz!  https://www.facebook.com/powszechny

godz.19:30 - „Jakobi i Leidental” w reżyserii Joanny Zdrady, według tekstu HanochaLevina w Teatrze Śląskim Uwaga! Spektakl zaczyna się PUNKTUALNIE o 19.30 i transmitowany jest w konwencji live. Nie spóźnijcie się. Przed i po pokazie link z filmem będzie nieaktywny retransmisje: 24, 25, 26 kwietnia19:30 https://youtube.com/watch?v=IIUkRCS_BHM&feature=youtu.be

SOBOTA 25.04.2020

godz. 17:00 - ,,Ciała obce" , reż. Kuba Kowalski, Teatr Wybrzeże, sztuka o dążeniu do wolności - zarówno narodowej jak i osobistej https://youtu.be/4_21xDgAmuo (projekcja dostępna do północy w dniu premiery)

godz. 18:00 - ,,Osiecka po męsku" recital Marcina Januszkiewicza, OFF/ON-Północ https://bit.ly/off_on

godz. 19:00 - ,,Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" , reż. Wojciech Urbański, wg sztuki Iwana Wyrypajewa, Teatr Dramatyczny w Warszawie https://www.youtube.com/watch?v=IvLm4PaO4bs (jednorazowa projekcja)

godz. 19:00 - ,,Ewelina płacze" ,reż. Anna Karasińska, Teatr Rozmaitości w Warszawie, o 20:30 spotkanie z twórczyniami i twórcami spektaklu, które odbędzie się na żywo za pośrednictwem Facebook Live. https://www.facebook.com/events/220594955909815/ (jednorazowa projekcja dostępna na Facebooku Live i Vimeo do godz. 24.00 )

godz. 20:00 - ,,+1", monodram w reż. Tomasza Leszczyńskiego, oparty na tekście Jewgenijia Griszkowca,https://www.facebook.com/events/537981376908631/(projekcja dostępna przez 24 godziny od daty premiery)

godz. 20:30 - ,,Miłość na Krymie", sztuka Sławomira Mrożka w reżyserii Erwina Axera z 1994 r., Teatr Współczesny w Warszawie https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/milosc-na-krymie (projekcja dostępna do 23:30 w dniu premiery)

NIEDZIELA 26.04.2020

godz. 19:00 - „Woyzeck" Georga Büchnera , reż. Mariusz Grzegorzek, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, https://www.youtube.com/watch?v=WUhcHLu2Wv4 (rejestracja dostępna do północy w dniu premiery)

godz. 20:00 - „Kochać" Teatru im. Juliusza Osterwy z Gorzowa, w reżyserii Artura Barcisia, musical z wykorzystaniem największych przebojów Piotra Szczepanika https://www.youtube.com/watch?v=91_BJQQF6Ag

OPERAT

Opera na Zamku w Szczecinie

proponuje swoim sympatykom codzienne spotkania na facebooku bez wychodzenia z domu: https://www.facebook.com/OperaNaZamku/

#Operazzakulis - to cykl, w którym zamieszczane są ciekawostki dotyczące teatru… w liczbach. Dowiecie się m.in. ile osób pracuje w operze, jak ciężka jest kurtyna, ile kilometrów kabli położono w teatrze oraz jaką powierzchnię zajmują panele akustyczne.

#Operaart to cykl, w którym przypominane są najciekawsze plakaty Opery na Zamku ostatnich lat oraz przedstawia ich autorów.

#artyściOperynaZamku - to spotkania z tancerzami i solistami, którzy proponują wspólne ćwiczenia oraz zdradzają tajniki swojej pracy.(onzfb)

Warszawska Opera Kameralna

odwiedza Państwa w jedyny możliwy obecnie sposób – w ramach akcji #ZOSTAŃWDOMU, prowadząc szeroko zakrojone działania artystyczne online.
Sięgając do przepastnych zasobów WOK, w pierwszym projekcie „OPERA Z FOTELA” codziennie o godz. 19:00 na stronie FB
https://www.facebook.com/warszawska.opera.kameralna i kanale YT https://www.youtube.com/warszawskaoperakameralna prezentujemy piękne zdjęcia, najsłynniejsze arie operowe z udziałem wybitnych artystów, fragmenty Festiwalu Mozartowskiego, jednego z naszych sztandarowych przedsięwzięć, operowe smaczki, przybliżamy naszą historię oraz pokazujemy wcześniej niepublikowane materiały na dedykowanej stronie : https://repertuar.operakameralna.pl/operazfotela

Natomiast w każdą sobotę o godz. 19:00 zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków cyklu OPERAOK! - nowatorskiego przedsięwzięcia, które od momentu swej premiery 11 kwietnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w zaciszu domowym, włączyć Internet i delektować się muzyczną ucztą.

Nie zapominamy również o najmłodszych Widzach i dla nich stworzyliśmy wirtualny cykl GDY OPERA DRZWI OTWIERA. Na specjalnie stworzonej grupie #GDYOPERADRZWIOTWIERA na Facebooku oraz stronie www.operakameralna.pl/gdyoperadrzwiotwiera zamieszczane są: nagrania spektakli, fragmenty koncertów, konkursy, rebusy, krzyżówki, malowanki, puzzle online, wywiady z artystami oraz prezentacja prac konkursowych. Projekt rozpoczęliśmy cyklem wierszy, które recytują uznane gwiazdy współpracujące z Warszawską Operą Kameralną, samorządowcy, celebryci. https://www.facebook.com/warszawska.opera.kameralna/videos/499831714232673

Na 15 - lecie powstania TVP Kultura przygotowaliśmy nie lada gratkę dla wszystkich miłośników opery i filmu w dniu 26 kwietnia 2020 r. o godz. 15:00 stacja wyemituje „ORFEUSZA I EURYDYKĘ” w reżyserii Magdaleny Piekorz (Laureatka Złotego Lwa na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2004 za film „Pręgi” polski kandydat do Oscara w kategorii Film Nieanglojęzyczny) z udziałem solistów: Artura Jandy, Barbary Zamek, Sylwii Stępień, Zespołu Wokalnego WOK oraz orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.(wok aj)

PRZYJEMNEGO OGLĄDANIA !

kostki biale